Fabiny Tamás

Fabiny Tamás vezette a tárlatot az evangélikus múzeumban

Budapest – 2018. április 18-án Fabiny Tamás püspök tartott tárlatvezetést az Evangélikus Országos Múzeumban, a Deák téren.

Fabiny Tamás: Nekem is van egy álmom!

Sokan és sokat idézik a Nobel-békedíjas baptista lelkész beszédét, amely 1963 őszén hangzott el az amerikai fővárosban. A Capitoliumon negyedmillió ember – feketék és polgárjogi törekvéseikkel rokonszenvező fehérek sokasága – hallgatta a lelkipásztor átszellemült szavait: „I have a dream...” – Van egy álmom… Lincoln elnök hatalmas szobránál a később meggyilkolt King tiszteletes arról szólt, hogy a Függetlenségi Nyilatkozat nagyszerű szavaival annak idején az ország minden lakosa számára egy kötelezvényt állítottak ki. Kiderült azonban, hogy Amerika a feketéknek hamis csekket állított ki, mert számukra a tételek fedezet nélkülinek bizonyultak. Martin Luther King nem volt hajlandó elhinni, hogy csődbe jutott az igazság bankja, ezért hát elmentek Washingtonba, hogy „beváltsák a csekket”.

Fabiny Tamás: a feltámadt Jézus úton van a világ felé

Budapest – A feltámadt Jézus úton van a világ felé, és azt akarja hogy kövessük őt – mondta Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke húsvétvasárnap, a budavári evangélikus templomban tartott istentiszteleten.

Középen

Mit tudunk Jézusnak arról a tanítványáról, akinek a nevét a „hitetlen” jelzővel együtt emlegetjük? Ő nem volt jelen azon az estén, amikor a feltámadott Jézus a „békesség néktek!” köszöntéssel lépett oda a félelmükben bezárkózó tanítványokhoz. Hiába mondták előkerült társuknak immár ujjongva: „Láttuk az Urat!”, ő zaklatott lélekkel így felelt nekik: „Ha nem látom a kezén a szögek helyét, és nem teszem a kezem az oldalára, nem hiszem!” (Jn 20,25)

Fabiny Tamás: „A határzárat el kell fogadni, de az egyház ajtóként működhet a kerítésen”

Arnót – A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Arnóton találkoztak a Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerületének küldöttei. A közgyűlésen számot adtak az elmúlt év történéseiről, és megemlékeztek a reformáció 500. évfordulójáról. A Hír TV riportere megkérdezte Fabiny Tamás elnök-püspök véleményét a határzárról, aki úgy nyilatkozott, hogy a határzárat el kell fogadni, de az egyház ajtóként működhet a kerítésen.

Fabiny Tamás gondolatai hazáról és Tóbiás gólyáról

Március első hetében hazaérkezett Afrikából Tóbiás, a fekete gólya. A maga tizenkilenc évével ő az egyik legöregebb ebből az értékes fajtából. Nyári rezidenciája Gemencben található, ahol általában augusztusig tartózkodik, amikor majd ismét útra kel. A fészekkamerának köszönhetően interneten követni lehetett, miként érkezett haza a hosszú repülésről. Bölcs családfőként megelőzte társát: Sára általában március közepén érkezik. Amilyen büszke magyar gólyák ők, a március 15-ei nemzeti ünnepet nyilván már itthon és közösen szeretik ünnepelni, saját fészkükben.

Választási felhívás

Budapest – Alábbiakban olvashatják Fabiny Tamás elnök-püspök és Prőhle Gergely országos felügyelő szerkesztőségünkhöz eljuttatott nyilatkozatát a közelgő választásokkal kapcsolatban.

Szomjat oltó vizedet add!

Hetek óta foglalkoztat Útmutatónk évi igéje: „Én adok majd a szomjazónak az élet vizének forrásából ingyen.” (Jel 21,6)

Fabiny Tamás elnök-püspök gondolatai az első téli olimpiai aranyról

Pál apostol így ír 1Kor 9,24-ben: „Nem tudjátok-e, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan, de csak egy nyeri el a versenydíjat? Úgy fussatok, hogy elnyerjétek.” Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök jegyzete – elhangzott 2018. február 25-én a Kossuth Rádióban.

A gyülekezeti és lelkészi szolidaritás reményében

Budapest – A novemberi elnök-püspök-választást követően vált gyakorlattá, hogy az Országos Presbitérium (OP) ülései után a levezető elnök tájékoztatja az egyház közvéleményét a tanácskozás főbb témáiról, illetve a fontosabb döntésekről. A 2018. február 9-én tartott OP-ülésről Fabiny Tamás elnök-püspök adott tájékoztatást.

Feliratkozás RSS - Fabiny Tamás csatornájára